Letošní 61. ročník 300 zatáček Gustava Havla dopadl pro Petra Najmana výborně. V obou hořických závodech dokázal vybojovat stupně nejvyšší a pomalu se zařazuje mezi legendy těchto závodů.

Velice náročný závodní květnový program pokračoval pro Petra Najmana závody v Hořicích v Podkrkonoší. Tento měsíc rozjel ve Starém Městě, následovaly závody IRRC v Hengelu a nyní to byly slavné 300 zatáček Gustava Havla. Petr opět nastoupil do tříd Supersport a Supertwin, kde od začátku patřil mezi favority. Během sobotních kvalifikací se musel vypořádat s nepřízní počasí a mokrou tratí, nicméně i tak dokázal získat v obou třídách pole position.

V neděli jako první nastoupil do závodu Supersport, kde se po startu ujal vedení a poté, co jeho největší konkurent Marek Červený spadl, nenašel přemožitele. Závod byl ukončen za zvláštních okolností červenou vlajkou, nicméně výhra s obrovským náskokem byla pro Petra jasná. Hned poté následoval závod třídy Supertwin, do kterého to bylo těžké ohledně výběru pneumatik. Trať ve větší části oschla, ale v lese bylo mokro. Risk s obutím slicků nakonec vyšel na výbornou. Úvod závodu se Petrovi moc nepovedl, ale po stíhací jízdě získal průběžné čtvrté místo. Závod byl poté přerušen a po restartu vybojoval další vítězství. V Hořicích tak získal double na stupni nejvyšším a celkově již 8. vítězství na této legendární trati. Díky tomu se zde dostává mezi nejlepší jezdce historie.

Recommended Posts