Andrew Pitt

K legendám značky RST rozhodně patří dvojnásobný mistr světa a ex-vítěz závodů WSBK Australan Andrew Pitt. Ten byl jezdcem RST mnoho závodních sezón a pomáhal také s vývojem některých produktů. Nejvíce se mu dařilo v supersportech, kde se stal hned v následujícím roce mistrem světa. V roce 2003 odešel Pitt dokonce do seriálu Moto GP, ovšem s motocyklem Kawasaki nebyl vůbec úspěšný (4 body-26. místo) a vrátil se nazpět do superbiků – 2005 a 2006 – a to na motocykl Yamaha. Mezitím startoval v Moto GP dvakrát s motocyklem Moriwaki (2004) a jednou s novým strojem Ilmor (2007), ale vše skončilo v podstatě debaklem. Proto se Pitt vrátil v sezóně 2008 s Ten Kate Honda do supersportů a stal se podruhé mistrem světa. V roce 2010 začal Pitt s týmem Reitwagen BMW znovu ve WSBK, ovšem tým po třech závodech ukončil své účinkování ve světovém šampionátu a Pitt se ocitl v seriálu britských superbiků. Tam ale hodně tvrdě havaroval v Brands Hatch a poranil si rameno. V roce 2012 Andrew oznamuje ukončení vrcholové závodní kariéry z důvodu přetrvávajícího zranění ramene, které bylo zapříčiněno těžkým pádem v Brands Hatch v roce 2010 při seriálu BSB.

Andrew Pitt osobně dodává:

“Když jsem v roce 2000 poprvé přijel do Evropy, tak jsem rozhodně netušil, že budu závodit 11 let ve světovém šampionátu. Bylo to mnoho radosti z úspěchů, ale zažil jsem i hodně bolestivých pádů. Vyhrát mistrovství světa to se ale nezapomíná. Jezdit na jedněch z nejlepších motorek světa bylo něco úžasného. Mám rád motorky a rád jezdím rychle. Nejlepší pak byl stroj Yamaha M1 v roce 2007 a já jsem si opravdu užíval roli testovacího pilota týmu Moto GP. Chtěl bych poděkovat všem svým fanouškům, kteří se mnou byli jak v dobrých, tak i ve špatných rocích. Chtěl bych poděkovat své rodině a hlavně svému otci Carlovi, který byl se mnou od prvních závodů doma v Austrálii až po paddocky Moto GP a WSBK. Stejně fantastičtí ale byli i moji privátní sponzoři. A nesmím zapomenout na traťové maršály, doktory, mechaniky, členy týmu a novináře, ti všichni mně během těchto let pomáhali”.

Ian Hutchinson

Špičkový závodník na přírodních okruzích, který se stal i legendou je Angličan Ian Hutchinson. Právě on přepsal historii na TT Isle of Man, kdy jako první vyhrál všech pět závodů v jednom týdnu. V současné době má již osm vítezství z TT a mnoho dalších skvělých výsledků. Po velmi vážném úrazu levé nohy a osmnácti měsíční pauze, se dokázal naplno vrátit do závodění a při svém prvním startu v sezóně, vyhrál Macau Grand Prix 2013.

Tommy Hill

Angličan Tommy Hill začal závodit v motokrosu už v šesti letech a propracoval se až na velmi vysokou úroveň. Bohužel ve svých čtrnácti letech měl vážný pád a musel definitivně skončit se sportem. Jeho láska k motocyklům a také závodní ambice ho brzy dokázaly vrátit zpět za řídítka. V roce 2001 vyzkoušel britské mistrovství kategorii Junior Superstok a to byl i odrazový můstek do světa silničních motocyklů. Od té doby se stal nejmladším jezdcem, který vyhrál závod třídy Superbike a nejmladší jezdec s nárokem na pole position v Mistrovství světa Superbike. V roce 2011 se stal Tommy Hill britským šampiónem Superbiků BSB. O jeho famózním vítezství se často mluví s velkým uznáním a zůstane navždy zapsáno do motocyklové historie závodů v Anglii.