TT Isle of Man & RST

Přichází 117. ročník legendárních závodů TT Isle of Man a první tréninkové jízdy jsou na programu už v pondělí 27.května. Závodní týden začíná v sobotu 1.června a posledním dnem letošního ročníku je sobota 8.června, jenž vyvrcholí finálové klání Milwaukee Senior TT.

Stejně jako v mnoha předchozích ročnících zůstává britská značka RST oficiálním a hrdým partnerem TT IOM 2024!

300 ZGH & Petr Najman

Letošní 61. ročník 300 zatáček Gustava Havla dopadl pro Petra Najmana výborně. V obou hořických závodech dokázal vybojovat stupně nejvyšší a pomalu se zařazuje mezi legendy těchto závodů.

Velice náročný závodní květnový program pokračoval pro Petra Najmana závody v Hořicích v Podkrkonoší. Tento měsíc rozjel ve Starém Městě, následovaly závody IRRC v Hengelu a nyní to byly slavné 300 zatáček Gustava Havla. Petr opět nastoupil do tříd Supersport a Supertwin, kde od začátku patřil mezi favority. Během sobotních kvalifikací se musel vypořádat s nepřízní počasí a mokrou tratí, nicméně i tak dokázal získat v obou třídách pole position.

V neděli jako první nastoupil do závodu Supersport, kde se po startu ujal vedení a poté, co jeho největší konkurent Marek Červený spadl, nenašel přemožitele. Závod byl ukončen za zvláštních okolností červenou vlajkou, nicméně výhra s obrovským náskokem byla pro Petra jasná. Hned poté následoval závod třídy Supertwin, do kterého to bylo těžké ohledně výběru pneumatik. Trať ve větší části oschla, ale v lese bylo mokro. Risk s obutím slicků nakonec vyšel na výbornou. Úvod závodu se Petrovi moc nepovedl, ale po stíhací jízdě získal průběžné čtvrté místo. Závod byl poté přerušen a po restartu vybojoval další vítězství. V Hořicích tak získal double na stupni nejvyšším a celkově již 8. vítězství na této legendární trati. Díky tomu se zde dostává mezi nejlepší jezdce historie.

RST Pro Series Adventure-X

Textilní komplet RST Pro Series Adventure-X se skvěle hodí pro každou příležitost. Extrémní horko, déšť, bláto nebo sníh… To vše bez problému a s úsměvem zvládnete v kompletu RST Adventure. Součástí bundy i kalhot je VYJÍMATELNÁ termo-vložka, spojená s nepromokavou membránou Sinaqua Pro. O potřebný komfort v létě se postará dostatek ventilačních panelů. K dispozici je i varianta s integrovaným elektronickým airbagem.

✔️ Voděodolná podšívka SinAqua
✔️ Odnímatelná lehká tepelná vložka
✔️ Odnímatelná kapsa/ledvinka
✔️ MAXTEX a balistický nylon
✔️ Více ventilačních panelů a kapes
✔️ Certifikace AA CE
✔️ Chrániče Level 2 (lokty, ramena, páteř, kyčle, kolena)
✔️ 360 propojovací zip
✔️ Kapsa na Hydropack

Více zde: https://www.rstmoto.cz/product-category/textilni-bundy-2/panske-textilni-bundy-textilni-bundy-2/

FIM EWC 2024

Ve vytrvalostním mistrovství světa FIM Endurance World Championship přibývají mezi jezdci na oblibě zakázkové kombinézy RST. Dnes již standardně s airbag. systémem IN&MOTION, který má homologaci i pro závody MS. Ti nejrychlejší vystoupí pravidelně na pódiová umístění a ani v úvodním podniku 24 Heures Le Mans tomu nebylo jinak. Druhé místo ve třídě Suberbike bral Sylvain Guintoli z týmu BMW World Endurance a pro vítězství ve třídě Superstock si dojeli jezdci RST z týmu National Motos Honda.

WSBK 2024

O uplynulém víkendu byla odstartována sezóna MOTUL FIM Superbike World Championship 2024 a první závody se již tradičně konaly v Austrálii na okruhu Phillip Island.
Naprosto skvěle se zde předvedl tovární pilot RST Alex Lowes, který vybojoval jedno čtvrté a dvě první místa!

Alex závodí ve vybavení: Kombinéza RST V4.2 Airbag / Rukavice RST Tractech EVO / Funkční prádlo RST Tech-X Coolmax
Foto: KRT

Cestovní komplet Maverick Evo

Nová bunda Maverick Evo má propracovanější střih a mnoho dalších vylepšení. Vyjímatelná voděodolná membrána SinAqua a vyjímatelná prošívaná teplá vložka vám umožní s jistotou zvládnout jakékoli podmínky pro jízdu (bundu lze nosit s každou vložkou zvlášť nebo samostatně). Reflexní potisk zlepšuje viditelnost v tmavých podmínkách. Velké ventilační plochy v přední i zadní části usměrňují proudění vzduchu, čímž zajišťují maximální ventilaci. Bunda disponuje několika úložnými kapsami a 360stupňovým spojovacím zipem pro spojení s kalhotami Maverick Evo nebo jakýmikoli jinými kalhotami z nabídky RST.

RST Tractech EVO 5

Pátá generace legendární řady TracTech EVO přináší vybavení pro sportovní jízdu na novou úroveň. Všechny produkty mají vylepšenou ergonomii se zaměřením na maximální bezpečnost a pohodlí. Tomu odpovídá i nejvyšší hodnocení certifikace CE AAA. Vybavení RST Tractech EVO je vhodné pro běžné i závodní použití.

RST kolekce 2024

Kompletní sortiment zboží 2024 si nyní můžete prohlédnout na našich aktualizovaných stránkách a již brzy u autorizovaných prodejců RST. Inovace proběhly téměř ve všech produktových řadách vč. zboží s integrovaným airbagem IN&MOTION.

BSB 2023

Britský šampionát BSB patří k nejprestižnějším na světě a o jeho náročnosti není třeba pochybovat. Špičkoví jezdci, specifické tratě a velmi proměnlivé počasí dělá z těchto závodů něco extra. Značka RST patří v BSB k nejoblíbenějším a s tím jsou spojeny i kvalitní výsledky. V letošním ročníku získali jezdci RST celkem tři tituly a mnoho pódiových umístění. Byla to dobrá sezóna!

Dan Linfoot #4 – Superstock
Cameron Fraser #66 – GP2
Richard Cooper #47 – BMW Cup