BSB 2023

Britský šampionát BSB patří k nejprestižnějším na světě a o jeho náročnosti není třeba pochybovat. Špičkoví jezdci, specifické tratě a velmi proměnlivé počasí dělá z těchto závodů něco extra. Značka RST patří v BSB k nejoblíbenějším a s tím jsou spojeny i kvalitní výsledky. V letošním ročníku získali jezdci RST celkem tři tituly a mnoho pódiových umístění. Byla to dobrá sezóna!

Dan Linfoot #4 – Superstock
Cameron Fraser #66 – GP2
Richard Cooper #47 – BMW Cup

RST vítězí v FSBK

Ve světě motorsportu je každé vítězství kvalitní výkon, ale obhajoba titulu je vždy důkazem dovednosti a odhodlání. Minulý víkend toho dosáhl RST pilot Kenny Foray, když v šampionátu FSBK obhájil loňské prvenství a je tak aktuálním mistrem Francie třídy Superbike!

Kenny dlouhodobě závodí ve vybavení RST

  • kombinéza V4.2 Airbag
  • rukavice Tractech EVO 4
  • funkční prádlo Tech-X Coolmax

Parádní výsledek bral v tomto prestižním šampionátu i další RST jezdec a tím je Alan Teacher, který dokázal vybojovat celkově 3.místo.

RST a certifikace CE AAA

U motocyklového oblečení není bezpečnost luxus, ale je absolutní nutností. Ať už jste zkušený jezdec nebo nováček za řídítky, správné vybavení je klíčové.

Mezi nesčetným množstvím motocyklového oblečení, které je dnes k dispozici, je nejvyšší certifikace AAA znakem dokonalosti a zárukou špičkové kvality, která daleko předčí ostatní oblečení na trhu.

CE AAA není jen označení; je to symbol pečlivého testování, zajištění kvality a neochvějného závazku k bezpečnosti jezdců. Když je nějakému motocyklovému oblečení udělena certifikace AAA, znamená to, že splňuje a často překračuje přísné normy stanovené průmyslovými odborníky a organizacemi. Tyto normy zahrnují různé aspekty, včetně kvality materiálu, ochrany proti nárazu, odolnosti proti oděru a ergonomického designu.

V našem sortimentu máme mnoho položek, které splňují certifikaci AAA, včetně jednodílných kombinéz, bund a kalhot.

RST & Manx GP

Legendární Manx Grand Prix slaví letos 100. výročí a značka RST je nejen dlouhodobým partnerem těchto závodů, ale díky své oblíbenosti má také velké zastoupení mezi jezdci. Mnoho závodníků zde jezdí ve standardních konfekčních kombinézách RST, ovšem většina má k dispozici zakázkové kombinézy v provedení V4.1 nebo V4.2 s elektronickým airbagem IN&MOTION. V závodě Classic Superbike zajeli parádně Davo Johnson na 2.místě a Rob Hodson dojel třetí.

Famózní výkon předvedl Joe Yeardsley #15, který byl nejrychlejším nováčkem a dokázal vyhrát i prestižní závod Senior Manx Grand Prix. K tomu přidal nový rekord nejrychlejšího kola s průměrnou rychlostí 196,422 km/h!

Rukavice RST Tractech EVO

Rukavice RST Tractech EVO 4 CE jsou nejvyšším modelem našich sportovních rukavic. Svými parametry se skvěle hodí pro závodní použití, ale jsou natolik komfortní, že je můžete bez problému používat i na běžné ježdění. O bezpečnost a ochranu se stará kombinace kůže klokan/hovězina, podšívka z tkaniny DuPont™ Kevlar®, masivní karbonový chránič kloubů, TPU slider na dlani a další vychytávky!

Nově nabízíme rukavice Tractech EVO 4 i v zakázkovém provedení resp. ve vlastním designu.

Produkty RST s DuPont™ Kevlar®

Na kvalitě výrobků si RST zakládá, proto jedním z používaných materiálů je originální DuPont™ Kevlar® se zvýšenou odolností proti oděru a roztržení. Ten naleznete nejen na zakázkových kombinézách, ale mají ho i vybrané konfekční kombinézy, rukavice, jeansy, mikiny a mnoho dalších produktů.

35 let značky RST

V roce 1988 byla založena značka RST a měla jasnou vizi, vyrábět vysoce kvalitní motocyklové oblečení za dostupnou cenu pro širokou veřejnost.
Nyní se ohlížíme za 35 lety inovací, odborných znalostí a zvyšování bezpečnosti.
35 letech vítězství v závodech na britských, mezinárodních a světových šampionátech.
35 letech spolupráce s některými z nejlepších jezdců a závodů po celém světě.
Nyní je RST značkou elitních i „každodenních“ jezdců a také oficiální partner TT Isle of Man.
S jistotou můžeme říci, že určitě nekončíme 🙂

RST Ranger CE

RST Pro Series Ranger je ultimatní cestovní komplet s jedinečnou všestranností. Součástí je vnitřní lehká zateplená bunda a svrchní pláštěnka Sinaqua PRO. Společně s velkými ventilačními panely umožňuje jízdu ve všech klimatických podmínkách. Kromě certifikace AA je bunda Ranger vybavena kompletní sadou chráničů CE Level 2, včetně chrániče zad a hrudníku.

Kompatibilní se systémem RST Airbag.

Užijte si cestování v tom nejlepším textilu z kolekce RST.

✅ Vyjímatelná lehká pasová bunda
✅ Svrchní pláštěnka SinAqua Pro
✅ Pevná podšívka ze 3D síťoviny
✅ CE hodnocení AA
✅ TPU chrániče ramen & kolen
✅ Level 2 chrániče (kyčle, kolena, ramena, hrudník, lokty a páteř)
✅ Kapsa pro hydrovak
✅ Odnímatelná kapsa na mapu s PLÁŠTĚNKOU UVNITŘ
✅ Balistický materiál v dopadových zónách
✅ Strečové panely
✅ Kompatibilní se systémem RST Airbag

RST & KP82

Český rychlík Karel Pešek #82 bude v roce 2023 závodit v kompletním vybavení RST. V plánu má vybrané podniky Alpe Adria, několik závodů na přírodních okruzích jako 300ZGH, IRRC v Hořicích a další. Třešničkou jeho sezóny bude evropská část vytrvalostního mistrovství světa EWC vč. legendárních „čtyřiadvacetihodinovek“ Le Mans a Bol d´Or.

KP82 používá:
Zakázková kombinéza – RST V4.1 Airbag
Rukavice – RST Tractech EVO 4 CE
Boty – RST Tractech EVO 3 CE
Funkční prádlo – RST Tech-X Coolmax

Mistrovství světa WSBK a EWC

V letošní sezóně přibývají další jezdci RST v mistrovství světa silničních motocyklů. Mezi nejrychlejší ve WSBK patří tovární jezdec Alex Lowes a ve třídě supersportů WSSP je to Glenn Van Straalen, které opět uvidíme i u nás při osmém závodě WorldSBK v Mostě. Nové týmy a jezdci jsou také ve vytrvalostním mistrovství FIM EWC, kde pravidelně dosahují na pódiová umístění ve třídách Superbike i Superstock. RST piloti jako Sylvain Guintoli nebo Alan Techer budou opět bojovat o titul MS v EWC.